Go to Top

Torsoplasti

Şurada Paylaş:

Size ne kazandırır?

Torsoplasti, sizi koltuk altından kalçalara kadar olan gövde kısmındaki tüm yağlanma ve sarkmalardan kurtaracak estetik ameliyattır. Bu ameliyatta gövdeniz yeniden şekillendirilip gereken estetik kıvrımlar ve oranlar oluşturulur. Bölgesel fazla yağlar alınır, sırt ve karın bölgesindeki sarkmalar giderilir. Bel, kalça ve basen kısmındaki gereken incelmeler ve sarkan cildin toparlanması ile vücut olması gereken en estetik ve çekici görünümüne kavuşur. Bu sonuçlar diğer cerrahi girişimlerin çoğunda olduğu gibi kalıcıdır ve sarkmalar geri gelmez.

Kimler için uygundur?

Torsoplasti gövde kısmında yağlanmadan veya cilt sarmalarından (veya her ikisi) dolayı vücudunda deformasyonu olan herkes için bir çözümdür. Bu ameliyatın adayları genellikle aşırı kilo verenler, doğumdan sonra deformasyonu oluşan anneler, vücut tipi itibarıyla alt gövdeleri geniş olanlar, sırt bölgesinde yağlanmaları olanlardır.

Toplam işlem süresi nedir?

Bu ameliyatlar genellikle tek seansta yapılan ve ortalama 4-7 saat süren ameliyatlardır. Ameliyat sonrası hasta bir veya iki gün hastanede tutulur ve daha sonra 3-5 gün evde dinlenir. Birinci haftanın sonunda hasta normal günlük hayata ve ağır fiziki aktivite yapmama şartıyla işine dönebilir. 3. haftadan itibaren yürüyüş yapabilir ve 6. haftadan sonra spora başlayabilir.

Alternatifi var mı?

Torsoplasty’nin bir alternatifi yok. Kozmetik cerrahi dışı yöntemler vücut şekillendirme üzerinde etkileri yok ve bölgesel zayıflama etkileri çok sınırlı olup sadece yağ hücrelerindeki yağ içeriğini harekte geçirip kısmen atılmasını sağladıkları için kalıcı sonuçları yoktur ve yüksek tekrarlama oranına sahipler.

Süreç detayları

Ameliyat hazırlıkları hastanın genel sağlık durumunu değerlendirmekle başlar. Sonraki aşamada detaylı bir muayenede işlem yapılması gereken bölgeler ve hedeflenen vücut şekli belirlenir. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir. Ameliyat süresi 4-7 saat arası olup hasta ameliyattan sonra bir veya iki gün hastanede kalır. Ameliyattan hemen sonra korse giydirilir ve hasta üç hafta korse kullanmaya devam eder. Ameliyat sonrası ağrılar ilaçlarla kontrol altına alınır ve hasta aşırı ağrı hissetmez. Bir hafta dinlendikten sonra hasta işine ve normal hayatına dönebilir fakat fiziki faaliyete (yürüyüş, ağır kaldırmak vs.) 3. Haftanın sonundan itibaren izin verilir. Spor ve tüm fiziki aktiviteler 6. Haftanın sonundan serbesttir.

Gönder