Go to Top

Nişantaşı Günlükleri

Şurada Paylaş:

Nişantaşı Günlükleri

Nişantaşı’nda vakit geçirmeyi sevenlerdenim. Mahalle havasında, herkesin özgürce hareket ettiği, restoranların çeşit çeşit ve farklı şekilde dekore edilmiş olması daima ilgimi çekmiştir. Fırsat buldukça da yeni yerler keşfetmeyi sevenlerdenim. Gelin size birkaç sevdiğim yerden bahsedeyim..

Vesaire

Harika dekore edilmiş çiçeklerin içinde buluyorsunuz kendinizi.. İnstagram da @hippimippi  aracılığıyla keşfettim ve ruhumu doyuran fotoğrafları görünce gidip yerinde ziyaret ettim. Nişantaşı’na yolunuz düşerse kesinlikle bi uğrayın derim. O ortamda yetişen çiçeklerden birine sahip olduğunuzda evinizdeki tüm çiçeklerin açması mümkün!

Maçka Parkı

Üniversite fakültesinin tam karşısında, şehrin ortasında, yemyeşil kalmış sayılı alanlardan biri.. Ne şanslıyım ki kliniğe 10 dakika mesafede.. Fırsat buldukça atıyorum kendimi Maçka Parkı’na  hem ruhumu doyuruyorum hem tempolu yürüyüşler yapıyorum. Yolunuz düşerse haber verin, birlikte yürüyüş yapalım. Yalnız iyi yürürüm tedbirli gelin!

Grey Food& Drink

Grey’in ortamına hayranım diyebilirim. Ne zaman bir arkadaşım gelse seni harika bir yere götüreceğim diyorum ve doğruca Grey’e gidiyoruz. Tabi rezervasyonsuz akşam saatlerinde yer bulmak oldukça zor. Ama bir akşam mutlaka en sevdiklerinizle kalabalık gitmeyi deneyin. Bayılacaksınız.

Grandma

Geldik kaçamakların yapıldığı minnak bir o kadar da lezzetli ve taze tatlıların-tuzluların bulunduğu salaş kafe ortamına. Her gittiğinizde yeni bir tatla karşılaşmanız mümkün ve hepsini denemek istemeniz istemeniz çok doğal! Ben daima tavsiye alanlardanım. İlgili kişi hangisini tavsiye ettiyse daima memnun ayrıldım. Buradan Grandma’ya seslenmek istiyorum. O crumble o kadar lezzetli olmak zorunda değil!!

MOC

Çeşit çeşit kahvelerin bulunduğu harika bir kafe daha! Kitabınızı alın ve kaçın derim. Kahve çeşitleriyle damak zevkinize tat katarken spor sonrası metabolizmanızı bir tık daha artırmanız mümkün. Keyifli, hoş sohbetlerin bulunduğu, nadir bulunabilecek ortamlardan..

Altıncı Cadde

Benim gibi mum delisi, dekorasyon hayranıysanız bi bakmadan geçmeyin derim! Mumlukları harika dekore etmişler ve aynı şekilde çerçeveler de çok kibar.. Fiyatlar biraz tuzlu olsa da çok beğendiğiniz bir dekoru düşünmeden alacağınıza ve pişman olmayacağınıza eminim! 

Çeşme Bazlama Kahvaltı

Sınırsızca yeme hakkınız olduğunu düşünün.. Bunun içinde gözleme, bazlama, tatmadığınız bin bir çeşit reçeller…  Her biri birbirinden güzel birbirinden lezzetli, harika bir dekorla düzenlenmiş, sıcakkanlı Ege insanıyla buluştuğunuz bir mekan.. Hafta sonu kahvaltınızı ve öğle yemeğinizi birleştirerek işin içinden çıkmak mümkün. Giderseniz ve o gün diyette olursanız mutlaka haberleşelim. Birlikte neyden ne kadar yemeniz gerektiğine karar verelim..

Galeri Işık

Nişantaşı’nın göbeğinde sanat olmaz olur mu? Hem de en güzeli olur! Çok değerli hocam Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu’nun eserlerinin de geçmişte sergilendiği şık bir galeri.. Nişantaşı’na geldiğinizde kolaylıkla galeriye girip sanatla ruhunuzu doyurmanız mümkün. Harika eserler sergileniyor benden söylemesi!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder