Go to Top

MIHA BodyTech

Şurada Paylaş:

MIHA BODYTECH

Öncelikle Miha Bodytec tam olarak nedir?

Bu yeni konsepti Technology Based Personal Training (Teknoloji odaklı kişiye özel antrenman) şeklinde tanımlıyoruz. Bu yeni nesil antrenman konsepti, “Miha Bodytec” adı verilen ve bugüne kadar geliştirilen en etkili Fitness Teknolojisi eşliğinde, profesyonel fitness antrenörleri gözetiminde yapılan 25 dakikalık eğlenceli bir antrenman programından oluşuyor. Miha Bodytec sistemi, geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde vücuttaki tüm ana kas gruplarını (bacak, kalça, bel, sırt, kanat, karın, yan karın, göğüs ve kol) aynı anda, kişinin özgür iradesi ve güç limitleriyle sınırlı konvansiyonel yöntemlerin çok daha üzerinde bir yoğunlukta çalıştırıyor. Hem bir ağırlık antrenmanı etkisi, hem de etkin bir kardiyo antrenman etkisi aynı anda ve sadece 25 dakikada, hiçbir sakatlık riski ​olmadan sağlanıyor.

​Alman Miha Bodytec teknolojisinin bu yeni nesil egzersiz modeli özellikle şehir ​yaşamının beraberinde getirdiği yoğunlukta spora gerekli zamanı ayıramayan ve bu ​nedenle aldığı kiloları geri veremeyip form tutamayanlar, bel ve sırt ağrısı çekenler, ​fiziksel yorgunluk sebebiyle bu yoğun temponun altından kalkamayanlar için ideal ​bir çözüm sunuyor. Bilimsel araştırmalarla da etkisi kanıtlanan sistem, fitness ​salonlarında normalde 6 saatte yapılabilen egzersizi ve performans antrenmanını ​sadece 25 dakikada gerçekleştiriyor. Dolayısıyla, haftada 1-2 defa 25 dakikalık Miha Bodytec antrenmanı kişinin tüm spor ihtiyacını karşılayabiliyor.

Miha Bodytec antrenmanlarının diğer yöntemlerden farkı nedir? Neden bu metodu tercih etmeliyiz, kısaca anlatır mısınız?

​Spor yapmadan kilo verip fit kalmanın ve kaliteli bir yaşam sürmenin çok zor ​olması, buna karşılık özellikle büyük şehirlerde yaşayanların egzersize yeterli zaman ​ayıramaması, bu alanda yeni çözümleri de beraberinde getiriyor. Miha Bodytec, şehir ​yaşamının beraberinde getirdiği yoğunluktan ötürü, spora gerekli zamanı ​ayıramayan ve bu nedenle aldığı kiloları geri veremeyip form tutamayanlar için ideal ​bir çözüm sunuyor. Bilimsel araştırmalarla da etkisi kanıtlanan sistem, fitness ​salonlarında normalde 4-5 saatte yapılabilen egzersizi ve performans antrenmanını ​sadece 25 dakikada gerçekleştiriyor.
Miha Bodytec; zamansızlıktan ötürü spor yapamayan bay ve bayanlardan, amatör ya da profesyonel sporculara, kronik bel, sırt ve kas ağrılarından şikayetçi olanlardan fizik tedaviye gidenlere kadar çok geniş bir kitleye hitap ediyor.

Miha Bodytec uygulama şekli EMS (Electro Muscle Stimulation) Elektriksel kas uyarımına karşılık gelmektedir. Yani bir nevi dışarıdan verilen elektrik akımı ile beyne yoğun bir şekilde sinyal gönderilmesi sağlanıyor. Bu anlamda bu eğitime güvenebilir miyiz? Zararları olabilir mi?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki EMS beyninize sinyal göndermez. Klasik idmanlar sırasında beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlayan elektrik sinyalleri gönderir. EMS sayesinde beynin gönderdiği sinyallere ek olarak kaslara dışarıdan çok daha yoğun uyarılar gönderilir. Uyarılar kaslarda kasılmaya neden olur. EMS sayesinde erişilmesi zor olan dengeleyici kaslar da harekete geçtiği için tam bir vücut çalışması elde edilir. Kaslar, hiçbir ağırlık kullanmadan ve eklemlere en ufak bir yüklenme olmadan, konvansiyonel yöntemlerden çok daha yoğun ve uzun süre çalıştırılabilir. EMS sadece kaslara akım gönderdiği için son derece güvenli bir sistemdir. Ayrıca tüm ana kas grupları aynı anda çalışmak suretiyle tek taraflı zorlamadan sakınılır. Kaslar arası dengesizlik hedeflenir ve çarpıcı bir şekilde azaltılır. Ayrıca şu an Almanya’da pek çok hastane ve hatta Türkiye’de de Florence Nightingale Hastanesi Fizik Tedavi ve Obezite Rehabilitasyonu bölimlerinde prof. doktorlar tarafından tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Bayanların özellikle üstünde durdukları bölgesel zayıflamaya yardımcı olur mu?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ”Bölgesel Zayıflama” tamamen pazarlama amaçlı bir söylemdir. Vücudumuz bir savunma mekanizması olarak yağ biriktirmeye çok yatkındır. Özellikle bayanlarda bu yağ birikimi belli bölgelerde yoğunlaşır. Miha Bodytec antrenmanları ile hedeflediğimiz kasların daha yoğun çalışarak daha fazla enerji tüketmesini sağlamaktır. Böylece ihtiyacı olan enerjiyi kalori ve yağ yakarak sağlar. Fit In Time antrenmanları sırasında kullandığımız Alman Miha Bodytec teknolojisi ile her bir bölgeye farklı şiddetlerde antrenman etkisi sağlanabildiği için problemli bölgelere yönelik bir antrenman programı hazırlamak çok daha kolaydır. EMS antrenmanları ile hedeflenen kasların güçlenmesi ve böylece vereceğiniz kiloların geri gelmesini engellemek, bedende incelme ve çok etkin bir sıkılaşmadır. Bütün üst gövde ve bel altı kasları şekillenir ve kuvvetlenir, bağ dokusu canlanır, selülit azalır veya ortadan kalkar. Sonuçta hayalini kurduğunuz, sağlıklı ve şekilli vücuda sahip olursunuz.

​​Bayanların yanı sıra beyler de bu teknolojiden faydalanabiliyor mu?

Miha Bodytec teknolojisi kişiye özel pek çok farklı program ve antrenman protokollerinden oluşan bir uygulamadır. Bayanlar özellikle zayıflama, sıkılaşma ve selülit programına ilgi duyarken, beyler ise zayıflama programına ek olarak kas ​gelişimi (hipertrofi), performans ve güç artışı programına ilgi duymaktadır. Miha ​Bodytec teknolojisi ile özellikle beyler bugüne kadar hiç yaşamadıkları bir ​antrenman tecrübesi yaşayacaklardır. Almanya’da milli takımlar ve profesyonel ​atletler düzeyinde yapılan araştırmalarda, sadece Miha Bodytec ile yapılan ​antrenmanlar sonrasında ve 6 hafta gibi kısa bir sürede %30’a varan performans ​artışları kaydedilmiştir. Miha Bodytec ayrıca, kas dengesizliklerinden ve omurgayı ​destekleyen bel ve sırt kaslarının güçsüzlüğünden kaynaklanan bel ağrısı ​problemine de bu bölgedeki kasların güçlendirilmesi suretiyle kesin çözüm ​sağlamaktadır.

Etkileri ne kadar süre sonra fark edilir ve kalıcı olur mu?

Miha Bodytec antrenmanlarının etkileri diğer klasik idman metodlarıyla karşılaştırıldığında neredeyse ışık hızındadır.. Gözle görülür etkileri sadece 5-6 antrenmanda siz ve etrafınızdakiler fark edebilir. Haftada 1-2 gün ve sadece 25 dakikalık antrenmanlarla 10 antrenman gibi kısa bir zamanda hem yağ yakımı, hem sıkılaşma, hem enerji ve kondisyon seviyenizde inanılmaz bir artış, hem de varsa bel ve sırt ağrınızdan tamamen kurtulmanız ve çok daha fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanız sağlanabilir. Hayatınız boyunca sadece haftada 1 gün devam ederek sonuçları korumanız mümkündür.

Miha Bodytec hangi durumlarda uygulanamaz?

Miha Bodytec, neredeyse her yaştan ve fiziki durumdan kişinin faydalanabileceği ve son derece güvenli bir antrenman konsepti. Ancak özellikle metabolizmayı ve dolaşımı hızlandırıyor olması sebebiyle hamilelerin ve kalp pili olanların kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Bunun dışında kanser hastaları, epilepsi hastaları ve diyabet hastalarının ise doktorlarına danışarak antrenman yapmaları gerektiğini belirtiyoruz. Şu an doktor tavsiyesiyle gelen ve iç organ yağlanması, diyabet, obezite, bel ve sırt ağrısı, eklem rahatsızlıkları ve kas güçsüzlüşüne bağlı duruş (postür) bozukluğu olan pek çok üyemiz var. Hepsi de henüz çok kısa bir zaman olmasına rağmen çok olumlu değişiklikler görmeye başladılar.

 

Gönder