Go to Top

Genital Estetik

Şurada Paylaş:

Genital bölge estetik ameliyatları cinsel organda edimsel veya doğumsal şekil bozukluklarını ortadan kaldırmayı hedefleyen girişimlerdir. Bu düzeltme ameliyatları bölgeye göre ve mevcut şekil bozukluğa göre 5 farklı işlemden oluşur:

1- Liposuction: Mons bölgesindeki aşırı yağlanmalar liposuction yöntemi ile giderilir. Bazen bu yağlanma labia majörlerde de görülür ve bu işlem hem mons ve hem labialara uygulanır.

2- Dolgunlaştırmak: Aşırı zayıf olanlarda veya mons’un aşırı ince olmasından şikayet edenler için yağ enjeksiyonu veya dolgu maddeleri uygulanabilir

3- Labioplasti: labia majör veya labia minörlerdeki fazlalıklar cerrahi ile giderilir fakat bu işlem basit bir doku çıkarılması değil ve doku çıkarılması sonrası vajinanın girişi (introitus) yatay pozisyonda dıştan görülmemesi çok önemlidir. Maalesef yanlış yapılan müdahaleler bir daha düzeltilemez ve bu işlemler diğer estetik girişimler gibi, bu konuda bilgi sahibi olanlar tarafından yapılmalıdır.

4- Vajinoplasti: Vajina da gevşeme varsa cerrahi veya lazer yöntemi ile giderilebilir fakat orta ve ileri yaşlarda veya erken yaşta normal doğum yapanlarda bu yapı bozukluğu çevredeki bağ dokuların gevşemesi ve mesane ve rektum gibi organların sarkması ile birlikte görülebilir. Bu gibi durumlarda kadın ve doğum uzmanına danışılarak bu problemlerin de aynı seansta giderilmesi için plan yapılır.

5- G-noktası enjeksiyonları: Vajinanın ön duvarındaki uyarılma noktasına dolgu maddesi enjeksiyonu orgazmın daha yoğun ve daha güçlü yaşanmasına yardımcı olduğu bazı araştırmalarda öne sürülmüştür.

Gönder