Go to Top

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Neden Şişer?

Şurada Paylaş:

Burun estetiği hastalarının en çok merak ettiği ve endişe duyduğu konuların biri; burun ucunda oluşan şişlik ve bu şişliğin akıbetidir. Burun estetik ameliyatı sonrası burunun tamamında olduğu gibi burun ucunda da şişlik oluşur fakat burun ucunda aşırı şişlik veya uzun süren şişliklerin farklı nedenleri vardır.

Açık ameliyat tekniğinde kapalı yönteme göre daha fazla şişlik oluşur ve bu şişliklerin inmesi daha uzun sürer. Ayrıca burun ucu küçültülmesi planlandıysa cerrahi müdahale çok titiz ve dokuları yıpratmadan yapılmalı çünkü bu müdahale kendi şişmeye yol açmakta olup dikkatli davranılmadığı takdirde aşırı şişliğe ve oluşan şişliğin geç inmesine ve bazen kalıcı olmasına neden olur. Bunların dışında bazı teknik hatalar burun ucunda aşırı şişliğe neden olur. Ameliyattan sonraki destekleyici bantların burun ucunu tam kapatmamaları, burun alçısının kısa olup burun ucunu gerektiği kadar içine almaması en önemli teknik hatalardandır.

Ameliyat yöntemi ve teknik detayları dışında burun cildi yapısı da önemli bir faktördür. Kalın ve yağlı ciltlerde ödem daha fazla oluşup ameliyat sonrası daha uzun süre devam eder ve bazen tamamen inmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder