Go to Top

AWT-Advanced Wave Technology

Şurada Paylaş:

AWT

Vücudumuz ipeksi haline geri dönüyor, formuna ve diri varlığına yeniden kavuşuyor.

Selülit problemi tarihe karışıyor!

Awt, akustik ses dalgaları ile yağ dokularının uyarılmasının sağlanmasıdır. Özel cihaz ile problemli alana akustik ses dalgaları gönderilerek yağ dokuları üzerine basınç ve ısı enerjisi gönderilir. Bu enerji ile yağ dokuları direncini kaybeder ve işlem yapılan bölgede incelme görülür ve alan bütünleşerek homojen bir hal alır. Bu etki selülit tedavisinin temelini oluşturur.

Cilt elastikiyeti yaşla birlikte azalır. Kadınların % 80’inde özellikle karın, kalça, bacak ve basenler ile üst kol çevresinde portakal kabuğu görünümü ortaya çıkmaya başlar. Selülit kadınlarda sıklıkla ortaya çıkan, daha çok karın, kalça, basen ve üst kol gibi bölgeleri etkileyen bir sorundur. Zamanla hücrelerdeki yağ üretimi ve yağ yakımı arasındaki dengesizlik, büyük yağ hücrelerinin oluşmasını destekleyerek selülite zemin hazırlar. Bağ dokusun yapısının bozulması cilt yüzeyinde engebeli bir yapının oluşmasına neden olur. Selülit tedavisinde akustik ses dalgaları sorunlu bölgeler üzerinde uygulanır ve yağ dokusunun homojen hale gelmesi sağlanır.

 Awt Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Cihazın başlığı cilt yüzeyine temas ederek yavaşça hareket ettirilir. Bu şekilde ses dalgaları ile sorunlu bölge taranır.

Awt Kimlere Yapılabilir?

Gebelik şüphesi olmayan, emzirmeyen, bilinen iç organ hastalığı (böbrek taşı gibi) olmayan herkese uygulanabilir.

Selülit Tedavisinde Awt Uygulaması

Ortalama her bir selülit tedavi seansı yaklaşık 30-60 dakika sürer. Bu dalgalar geniş bir alana yayılır, tedavi edici ve uyarıcı etkilerini birkaç seans sonrasında cilt yüzeyinde göstermeye başlar. Selülitin derecesine göre 3-4 gün aralık bırakılarak uygulanacak 6-8 seans başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Awt Tedavisinin Sonuçları

  • Cildi sıkılaştırır.
  • Yağ depolarının yakımını sağlar.
  • Selülitli görünümü yok eder.
  • Bağ dokularını iyileştirir.
  • Doğum ve hamilelik gibi sebeplerden oluşan ve derin olmayan çatlakları ortadan kaldırır.
  • Yağ dokularının direncini kırıp vücuttan atılmasını sağlar.
  • Kan dolaşımını arttırır. Buna bağlı olarak uygulama alanında cildin canlılığı artar, kolajen yapımı artar ve cilt gençleşir
  • Spor yapmadan da kısa ve küçük kaslarda kondisyon arttırılır. Bu şekilde de incelme desteklenir.
  • Sorunlu bölgelerde gözle görülür incelme sağlanır.

Gönder